You are currently viewing Relacja z turnieju „Prometeus – Cup 2015”

Relacja z turnieju „Prometeus – Cup 2015”

W dniach 15 – 16 maja 2015 r. podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca“, którzy grają w boccię, wzięli udział w IV Międzynarodowym Integracyjnym Turnieju Boccia „Prometeus – Cup 2015„ rozgrywanym na Hali Sportowej w Konopiskach. Do sportowej rywalizacji indywidualnie i drużynowo przystąpiły zarówno polskie zespoły z Wejherowa, Krakowa, Zielonej Góry, Poznania,Sosnowca, Kielc i Głogowa, jak również drużyny zagraniczne z Czech, Niemiec, Chorwacji, Słowacji i Rosji.

Organizatorem tych zawodów było Stowarzyszenie „Prometeus“ z Konopisk.    
Nasze Stowarzyszenie reprezentowało siedmioro podopiecznych: Joanna Topolska, Kacper Łeptuch, Wojciech Piotrowski (drużyna I) oraz Oliwia Łeptuch, Patryk Dymicki, Kamil Gajda (drużyna II) – startujące w kategorii integracja, a także indywidualnie Sylwia Nabrdalik – w kategorii BC-2.

Wszyscy nasi zawodnicy dokładali wszelkich starań, aby wygrać jak najwięcej meczów. Po pierwszym dniu zawodów do dalszej rywalizacji przystąpiła drużyna I oraz Sylwia Nabrdalik. Kolejnego dnia nasi reprezentanci musieli zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami, którzy również wygrali rozgrywki eliminacyjne.

Nasza drużyna podczas drugiego dnia turnieju już w pierwszym meczu rywalizowała z z czeskim zespołem, który jak się później okazało został zwycięzcą tego turnieju. Nasi zawodnicy do końca nie poddawali się i próbowali przewidzieć strategię przeciwnika, ostatecznie jednak doświadczenie rywali przeważyło nad zapałem z jakim walczyliśmy o każdy punkt.

Dzielnie walczyła także Sylwia, która w tych zawodach zdobyła szóste miejsce.
Dla nas wszystkich był to kolejny turniej, dzięki któremu zdobywamy coraz większe doświadczenie w konfrontacji sportowej z najlepszymi zawodnikami z Polski i zagranicy.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca“ pragnie złożyć serdeczne podziękowania organizatorowi tych zawodów – Zarządowi Stowarzyszenia „Prometeus“ za zaproszenie do uczestnictwa, natomiast jego członkom za miłą atmosferę, a zawodnikom z innych drużyn za postawę fair play.   

Pragniemy również podziękować Panu Waldemarowi Trószyńskiemu – Prezesowi Stowarzyszenia „Prometeus“ za czas i zaangażowanie włożone w prowadzenie treningów przygotowujących naszych zawodników do tego turnieju oraz naszej wolontariuszce Dorocie Radeckiej za pomoc podczas treningów oraz sędziowanie podczas zawodów.