You are currently viewing Relacja z treningów BOCCIA

Relacja z treningów BOCCIA

W dniach 22 i 26 listopada 2012 r. podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” uczestniczyli w treningach przygotowujących do zawodów sportowych Boccia, które odbędą się 8 grudnia br. w Hutkach. Spotkania Ligi Boccia odbywały się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego oraz w Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach-Osiedlu.

Zajęcia prowadził trener tej dyscypliny Pan Waldemar Trószyński, który udzielał wskazówek odnośnie wyboru odpowiedniej taktyki w zależności od ułożenia bil po rzucie każdego z zawodników.

Jeśli nasi zawodnicy zastosują się do tych zaleceń podczas meczu wyjazdowego mają duże szanse na wygraną lub pokazanie, że nasza drużyna nie jest łatwym przeciwnikiem. Do udziału w najbliższym turnieju przygotowują się w większości osoby, które reprezentowały Stowarzyszenie „Dar Serca” podczas Integracyjnych Zawodów Boccia, które odbyły się 20 października br. w Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach. Wtedy nasi gracze mieli przywilej gry na własnym boisku.
O ile Boccia ma taką zaletę, że można w nią grać na różnych powierzchniach to jej rodzaj ma niebagatelny wpływ na prędkość toczących się bil. Dlatego tak ważne są treningi, aby wypracować różne techniki rzutów. Cały czas pracujemy również nad usprawnieniem komunikacji i współpracy pomiędzy graczami, gdyż na turniejach za niezgodne z przepisami postępowanie każdego zawodnika przewidziane w regulaminie konsekwencje ponosi cała drużyna. Należy mieć na uwadze, że nie jest to zadaniem prostym z powodu na różnych rodzajów niepełnosprawności osób wchodzących w skład zespołu.
Opiekunowie naszych podopiecznych poprzez swą obecność na treningach oraz zawodach doceniają i wspierają ich sportowe starania, aby nie osłabło ich zaangażowanie, a jednocześnie nie mieli oni tremy podczas rozgrywania meczy przed większą publicznością.