You are currently viewing Relacja z „Prometeus Cup 2013”

Relacja z „Prometeus Cup 2013”

W dniach 25-26 maja 2013 r. grupa podopiecznych Stowarzyszenia „Dar Serca” w Rędzinach wzięła udział w Drugim Międzynarodowym Integracyjnym Paraolimpijskim Turnieju Boccia „Prometeus – Cup 2013” organizowanym przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus”. Zmagania sportowe, w których udział brało łącznie 16 drużyn z Polski, Czech i Ukrainy odbyły się na hali sportowej w Konopiskach.

Poziom umiejętności zawodników w każdej kategorii był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszymy się, że podopieczni naszego Stowarzyszenia: Piotrek, Kacper, Patryk przeszli pierwszy etap eliminacji i wzięli udział w drugim dniu zawodów, podczas którego rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta, gdyż pozostały tylko najlepsze drużyny. Jest to duży sukces dla całej naszej Ligi Boccia, biorąc pod uwagę krótki czas jej istnienia i rangę imprezy.
Zarząd Stowarzyszenia „Prometeus” oraz jego członkowie zapewnili wszystkim uczestnikom smaczne posiłki, a także zorganizowali pierwszego dnia imprezy pokaz szermierki na wózkach prezentując tym samym kolejną dyscyplinę sportową dostępną dla osób niepełnosprawnych.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” gratuluje Oliwii Łeptuch zdobycia I miejsca w rozgrywkach indywidualnych w kategorii „Małolaty”, natomiast Piotrkowi Bednarkowi, Patrykowi Dymickiemu, Kacprowi Łeptuch siódmego miejsca w klasyfikacji generalnej rozgrywek grupowych w swojej kategorii. Podczas turnieju dzielnie walczyli o każdy punkt także inni zawodnicy naszej Ligi Boccia: Sylwia Nabrdalik, Joanna Topolska, Kamil Gajda, Tomasz Konieczny, Michał Kmiecik, których zaangażowanie bardzo doceniamy i dziękujemy za rywalizację fair play. Pragniemy, również podziękować Panu Mirosławowi Kempce za wspólną grę wraz z naszymi koleżankami w kategorii osób na wózkach, wolontariuszce Dorocie Radeckiej za podjęcie się odpowiedzialnego zadania jakim było sędziowanie, natomiast mamom naszych podopiecznych za kibicowanie i wspieranie zaangażowania swoich pociech.