You are currently viewing Notka z warsztatów plastycznych 4 X 2014 r.

Notka z warsztatów plastycznych 4 X 2014 r.

  • Post category:Uncategorized

W sobotnie przedpołudnie 4 października 2014 r. grupa podopiecznych Stowarzyszenia „Dar Serca” wraz z opiekunami spotkała się w biurze Stowarzyszenia na jesiennych warsztatach plastycznych. Zajęcia prowadziła wolontariuszka naszego Stowarzyszenia Pani Dorota Radecka, która przygotowała ogólny koncept zajęć, motywowała każdego z uczestników do twórczego zaprezentowania swoich pomysłów i wyobrażeń oraz pomagała wraz z opiekunami w wykonywaniu tych czynności, które mogły sprawiać trudność któremuś z podopiecznych.

Podczas pracy wykorzystywane były przede wszystkim, materiały, których dostarczyła okoliczna przyroda czyli wielobarwne liście różnych drzew oraz ziarenka kaszy, ryżu i grochu.
Dzięki temu, że każdy z uczestników inaczej rozwinął ogólną koncepcję powstało kilka różnorodnych wyklejanek przedstawiających m.in. ludzi i zwierzęta, które łączyła technika wykonania, użyte materiały i jesienna kolorystyka.  
W trakcie zajęć zapewniony był poczęstunek i panowała wesoła atmosfera, a uczestnicy poświęcili wiele uwagi i zaangażowania, aby ich prace odzwierciedlały dokładnie to co chcieli wyrazić, niezależnie od tego czy dzieło było tworzone indywidualnie czy miało kilku autorów.