You are currently viewing Nasz udział w Turnieju Bocci w Kielcach

Nasz udział w Turnieju Bocci w Kielcach

  • Post category:Uncategorized

W dniu 23 września 2016 r. grupa podopiecznych Stowarzyszenia „Dar Serca” trenujących boccię wraz ze swoimi opiekunami wyjechała na drugie eliminacje do Mistrzostw Polski w Bocci, które odbyły się w Kielcach. Wyjazd ten został zrealizowany w ramach projektu pn. „Sport dla osób niepełnosprawnych – Boccia 2016″, który jest wykonaniem zadania publicznego dofinansowanego ze środków Urzędu Gminy Rędziny pn. „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w gminie Rędziny w 2016 roku”.

Do sportowej rywalizacji przystąpiły dwie trzyosobowe drużyny integracyjne wraz z zawodnikami rezerwowymi, a także zawodniczka Sylwia Nabrdalik w kategorii paraolimpijskiej BC2. Poza opiekunami towarzyszyła nam Dorota Radecka – asystent trenera, która cieszyła się z naszych sukcesów, ale przede wszystkim wspierała naszych zawodników w trudnych chwilach
i udzielała wskazówek dotyczących dalszej gry.

Reprezentacja Stowarzyszenia „Dar Serca” dzielnie walczyła o każdy punkt. Nasi zawodnicy mierzyli się z najlepszymi ekipami Polski z Zamościa czy Lublina. Obie drużyny integracyjne dobrze rozgrywając swoje mecze dotarły do ćwierćfinału zawodów.

Nasza reprezentantka Sylwia Nabrdalik w kategorii BC2 rozegrała kilka emocjonujących
pojedynków (w tym jeden z obecnym Mistrzem Polski). Wykazała się dużą koncentracją,
rozeznaniem przeciwnika i coraz lepszymi zagraniami. Zajęła trzecie miejsce w swojej grupie
eliminacyjnej. Tym samym po zawodach w Kielcach Sylwia zapewniła sobie start w Finale
Mistrzostw Polski w Zielonej Górze.

Turniej w Kielcach był dla naszych podopiecznych kolejną okazją do zapoznania się z technikami i strategiami gry innych zespołów, zdobyciem nowego doświadczenia i jeszcze większego zapału do kolejnych treningów i rozgrywek.

Pani Joanna Kmiecik – Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca” podziękowała organizatorom zawodów wręczając pamiątkowe gadżety ufundowane przez Samorząd Gminy Rędziny.

Zdjęcia w Zawodów Bocci w Kielcach