You are currently viewing Kiermasz bożonarodzeniowy 2013

Kiermasz bożonarodzeniowy 2013

W dniu 15 grudnia 2013 r. grupa podopiecznych Stowarzyszenia „Dar Serca” wraz z opiekunami wzięła udział w kiermaszu bożonarodzeniowym pn. „Zachowajmy nasze tradycje”, zorganizowanym przez nasz Gminny Ośrodek Kultury. Tegoroczna impreza odbyła się na Hali Sportowej w Rędzinach. Podobnie jak w poprzednich latach przygotowaliśmy stoisko z świątecznymi ozdobami wykonanymi przez podopiecznych naszego Stowarzyszenia oraz ich opiekunów. Przystąpiliśmy także do konkursu na najładniej ubraną choinkę.

Pomimo tego, że zdaniem komisji konkursowej i publiczności strzałem w dziesiątkę okazała się choinka z tym właśnie numerem, uważamy, że spisaliśmy się w tym roku na piątkę, biorąc pod uwagę zaangażowanie i pracę włożone przez nas w przygotowanie dekoracji choinkowych. Wielu spośród odwiedzających zarówno dorosłym jak i dzieciom podobały się, szczególnie nasze kwiaty, bałwanki i mikołajki. Także niektóre z ozdób wystawionych na naszym stoisku znalazły nabywców, a zebrane środki zostaną wykorzystane na cele statutowe Stowarzyszenia. Co roku staramy się zaprezentować nowe rękodzieła jednocześnie zachowując tradycję, a w tym roku były wśród nich m.in. stroiki z szyszek, malowane choinki z makaronu, dziergane aniołki.
Na początku imprezy w świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich odwiedzających kolędy
i pastorałki śpiewane przez panie z zespołów: „Kościelanki”, „Dobrowianki” oraz „Jarzębiny”. Później na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru Pani Krystyna Giżowska, która zaśpiewała zarówno swoje znane zwłaszcza wśród starszego pokolenia przeboje m.in. „Otwarte serca, zamknięte drzwi”, „Złote obrączki”, „Przeżyłam z Tobą tyle lat” oraz nowe utwory np. „Róże trzy”, a także piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. W roli konferansjera wystąpił nasz przyjaciel aktor Pan Bogdan Wąchała.
Na zakończenie imprezy dzieci i młodzież z naszego GOK-u zaśpiewały śliczne kolędy
i piosenki świąteczne, a wszyscy uczestnicy mogli spróbować tradycyjnych polskich potraw wigilijnych oraz ciast przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich: „Mstowianki”, „Skrzydlowianki”, a także inne KGW z gmin: Rędziny, Dąbrowa Zielona, Kruszyna, Miedźno, Borowno.