You are currently viewing Udział Sylwii w Mistrzostwach Polski w Bocci 2014

Udział Sylwii w Mistrzostwach Polski w Bocci 2014

W niedzielę wieczorem (16 listopada 2014 r.) z Mistrzostw Polski w Bocci (13-16.11 Luboń) wróciła Sylwia Nabrdalik. Mimo, że nie zajęła miejsca na podium nie możemy powiedzieć, że wróciła „na tarczy”, wróciła z ogromnym bagażem cennych doświadczeń. Pierwsze słowo Sylwii na moje pytanie „jak tam było?” brzmiało „ciężko”. Rywalizacja stała na najwyższym poziomie. W kategorii, w której gra Sylwia (BC2) brało udział 20 najlepszych graczy z całej Polski, którzy trenują od dłuższego czasu.

Mierzenie się z takimi zawodnikami to wyzwanie a zarazem zaszczyt i nobilitacja. Sylwia miała również możliwość zapoznać się ze skomputeryzowanym systemem rozgrywek z czym do tej pory nie miała styczności.
Pytałam również Sylwię o wygląd i organizację dnia turniejowego. Pobudka była o godz. 5, do śniadania wszyscy siadali już o godz. 6, po czym pakowali sprzęt i udawali się na halę sportową do podpoznańskiego Lubonia. Tam przez cały dzień trwały rozgrywki w trakcie, których organizatorzy nie zapominali o dożywianiu zawodników. Wieczorem po całym dniu emocji i rywalizacji zawodnicy wracali do poznańskiego hotelu.
Mimo tak intensywnie spędzonych dni Sylwia nie żałuje udziału w Mistrzostwach, co więcej, Ona nie może się już doczekać następnych. Tegoroczne spędziła w miłej i życzliwej atmosferze, o którą zadbał, wspierający Sylwię i trzech zawodników ze Stowarzyszenia „Prometeus” z Konopisk, nasz wspólny trener i organizator wyprawy na Mistrzostwa Pan Waldemar Trószyński. Wyjazd Sylwii nie doszedłby do skutku gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Stowarzyszenia „Dar Serca” oraz Pani Prezes Joanny Kmiecik.
Do następnych mistrzostw został nam jeszcze rok, ale na szczęście Sylwia nie będzie musiała czekać aż tak długo na wzięcie udziału w zawodach, ponieważ już 13 grudnia br. w Hutkach (Gmina Konopiska) Stowarzyszenie „Prometeus” organizuje turniej Boccia, na który zaproszeni zostali wszyscy podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” trenujący tę dyscyplinę. Już teraz życzę wszystkim zawodnikom sukcesów, radości i satysfakcji z gry.

O wrażeniach z Mistrzostw rozmawiała z Sylwią Nabrdalik autorka powyższego tekstu nasza wolontariuszka Pani Dorota Radecka.
 
Materiał prasowy z Mistrzostw Polski w Bocci znajduje się na poniższej stronie – w przedziale czasu od 03:37 do 04:37 http://www.tvp.pl/poznan/sport/wiadomosci-sportowe/wideo/14112014/17659833

Nowe zdjęcia w naszej galerii https://darserca.net/index.php/nasza-galeria/rok-2014/category/133-sylwia-na-v-mistrzostwach-polski-w-bocci