You are currently viewing Relacja z Balu Karnawałowego 2015

Relacja z Balu Karnawałowego 2015

Wieczorem 23 stycznia 2015 r. podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” wraz z opiekunami uczestniczyli w balu karnawałowym, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Rędzinach – Osiedlu. Organizatorami tej imprezy był Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” oraz wolontariat z Gimnazjum nr 2 w Rudnikach pod przewodnictwem Pani Magdaleny Kolewińskiej-Kołdon – pedagoga szkolnego. Wolontariusze witali wchodzących do budynku szkoły uczestników zabawy, przypinali kolorowe kotyliony i rozdawali maski.

Gdy do szkoły przybyła już większość uczestników Pani Joanna Kmiecik Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca”, oficjalnie rozpoczęła bal witając wszystkich zebranych i przekazując kilka bieżących informacji. Powiedziała m.in. o tym, że decyzją Zarządu Stowarzyszenia „Dar Serca” Pani Bożena Cieślik, która pełni rolę ambasadora lokalnego wolontariatu pracowniczego CEMEX Polska
i współpracuje z nami od lat otrzymała w uznaniu za okazywaną dotychczas pomoc honorowe członkostwo naszego Stowarzyszenia.
Podczas imprezy porządku w szkole pilnowała sympatyczna „policjantka”. Na szczęście nikogo
z uczestników nie trzeba było siłą wprowadzać na salę balową, ani wystawiać mandatów
za podpieranie ścian, gdyż była to już kolejna nasza zabawa taneczna, więc zarówno młodsi jak
i starsi dobrze się razem bawili. Zgodnie z panującymi obecnie w Internecie trendami
na tegorocznym balu bardzo popularny był kostium kota. Na sali pojawiły się również osoby przebierane za kowbojów, a także czarodziej oraz ostatni żyjący faraon, o którego losach nie pisali jak dotąd nawet historycy.
Oprawą muzyczną zajmował się Pan Maciej Juszczyk – didżej, który odtwarzał różne taneczne utwory i zagrzewał nas do zabawy. Każdy z podopiecznych z pomocą opiekunów i wolontariuszy podrygiwał w rytm muzyki tak jak umiał w zależności od stanu zdrowia, więc tańczono:
w grupach, w parach, lub indywidualnie. Jeśli natomiast chodzi o występy solowe to swój układ taneczny do piosenki pt. „Gangnam Style” zaprezentował powszechnie rozpoznawalny (głównie
z wykonywania tego utworu) artysta estradowy, występujący od kilku lat na polskiej scenie, czyli oczywiście… Patryk – podopieczny naszego Stowarzyszenia. Pomiędzy kolejnymi piosenkami wolontariusze prowadzili zabawy ruchowe „sałatka owocowa” i „kogo brakuje?” z wykorzystaniem tęczowej chusty oraz konkurs z pytaniami. Mamy naszych podopiecznych zadbały, aby nikt nie stracił energii do zabawy i przygotowały słodki poczęstunek. Nie zapomniano naturalnie o mleku dla „kotów”.
Wiadomo, że nawet najlepsza zabawa kiedyś się kończy, dlatego wszyscy uczestnicy balu powoli opuszczali budynek szkoły z uśmiechem na twarzy, aby wrócić do swoich domów, natomiast faraona odesłaliśmy do Egiptu, gdyż ciągle oczekiwał spełniania swych kaprysów.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” pragnie serdecznie podziękować:
– Dyrekcji ZSP w Rudnikach, Pani Magdalenie Kolewińskiej- Kołdon, Pani Anecie Kubicy oraz innym nauczycielom za pomoc w organizacji balu karnawałowego;
– Grupie wolontariuszy, którą tworzyli: Paulina Bajerska, Wiktoria Błędowska, Sylwia Halbiniak, Paula Kata, Natalia Krzynowek Dominika Kuligowska, Andżelika Ociepa, Julia Sobkowiak, Sandra Sojda, Marzena Szwejda, Sebastian Ciźla, Mateusz Grajdek, Krystian Łapcik, Michał Sojda za pracę włożoną w przygotowanie kotylionów, masek, prowadzenie zabaw ruchowych i koleżeńską postawę wobec naszych podopiecznych podczas wspólnej zabawy oraz różne prace organizacyjne;
-Panu Maciejowi Juszczykowi za oprawę muzyczną.