You are currently viewing Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością oraz Dnia Wolontariatu 30 listopada 2023

Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością oraz Dnia Wolontariatu 30 listopada 2023

INTEGRACYJNE SPOTKANIE „OSOBNO NIE MAMY NIC, RAZEM MAMY WSZYSTKO ” odbyło się w ZSP im. Jana Pawła II w Rudnikach z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością i Dnia Wolontariatu.  W imprezie uczestniczyło ponad 40 osób w tym wolontariusze należący do Szkolnego Koła Wolontariatu, nauczyciele, podopieczni stowarzyszenia Dar Serca wraz z opiekunami.

„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody wytrwale i do końca wyciągnąć przyjazną dłoń”. Tymi słowami Prezes naszego Stowarzyszenia Pani Joanna Kmiecik powitała wszystkich członków, podopiecznych, gości i wolontariuszy na obchodach Dnia Osób z Niepełnosprawnością oraz Dnia Wolontariusza. Odbyły się one 30 listopada 2023 roku w gościnnych murach ZSP Rudniki. Impreza odbyła się we współpracy z Dyrekcją, gronem pedagogicznym i wolontariuszami Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Rędziny Pan Paweł Militowski.  Przekazał serdeczne życzenia i pogratulował uczestnikom za zaangażowanie oraz okazanie bezinteresownej pomocy osobom niepełnosprawnym.

W atmosferze radości, integracji, dobrej zabawy i wzajemnej pomocy spędziliśmy piękny i owocny czas. Graliśmy w Boccię, współzawodniczyliśmy w konkurencjach sportowych, braliśmy udział w animacjach. Były tańce i andrzejkowe wróżby, dobry humor dopisywał nam wszystkim. Ogromne podziękowania składamy Pani Dyrektor ZSP w Rudnikach Magdalenie Stoszek, gronu pedagogicznemu, opiekunom Koła Wolontariatu oraz wolontariuszom za otwarte serca, głowy pełne pomysłów i ręce zawsze chętne do pracy na rzecz drugiego człowieka.

Dziękujemy za przyjęcie nas w murach zawsze przyjaznej dla nas szkoły w Rudnikach. Dziękujemy za okazane wsparcie w przygotowaniu poczęstunku oraz ogromu zabaw, w których z radością braliśmy udział. To miłe i budujące móc zawsze na Was liczyć. Podziękowania kierujemy także dla sponsora naszych nagród w zawodach sportowych – dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.