Nasze małe sukcesy w III Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w Bocci

  • Post category:aktualności

W dniu 28 września 2018 r. podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” grający w boccię wraz z opiekunami wzięli udział w III Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w Bocci, który odbył się na hali sportowej KS „Orzeł”w Krakowie. W tych zawodach wystartowały dwie nasze drużyny w składzie: Kacper Łeptuch, Wojciech Piotrowski, Joanna Topolska, Tomasz Konieczny (w rezerwie) oraz Oliwia Łeptuch, Patryk Dymicki, Kamil Gajda, a także Sylwia Nabrdalik w kategorii BC 2. .Po pierwszych meczach odbyło się uroczyste rozpoczęcie i pokaz tańca Lajkonika oraz gimnastyki artystycznej.

W rozgrywkach eliminacyjnych nasze drużyny uzyskały przewagę punktową,
co zapewniło nam możliwość gry w dalszej części turnieju. Na tym etapie nasi reprezentanci dzielnie walczyli o każdy punkt, gdyż poziom rozgrywek był wysoki .W trakcie kolejnych rund nie brakowało emocji. Z uwagi na to ze w rozgrywkach ćwierćfinałowych i wyższych rund jest mniej i utrata przewagi na początku meczu może mieć negatywny wpływ na ostateczny wynik. Tak stało się w naszym przypadku. Tym bardziej cieszy nas fakt ze nasze drużyny zakończyły Turniej zdobywając puchary za zajęcie IV i V miejsca w kategorii integracyjnej. Sylwia Nabrdalik uplasowała się na 11 pozycji w Rankingu Polskiej Ligi Bocci 2018.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” serdecznie gratuluje naszym wszystkim zawodnikom. Jeszcze tego samego dnia osobiście gratulacje złożyła nam Pani Joanna Kmiecik – Prezes naszego Stowarzyszenia, która dołączyła do nas, gdy już byliśmy w hotelu. Pełni wrażeń poszliśmy wcześniej spać, gdyż wiedzieliśmy, że następnego dnia czekają na nas inne atrakcje.

Po śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy na Hale Sportowa KS „Orzeł”, aby dokonać zakupu nowego zestawu bil o innym stopniu twardości niż już posiadane. Obserwując jakiego rodzaju kulami dysponują przeciwnicy jak również zmiany w technice rzutów wypracowane przez naszych zawodników od czasu rozpoczęcia przygody z boccią podjęta została decyzja o przeznaczeniu części środków z dotacji udzielonej przez Urząd Gminy Rędziny na realizację zadania publicznego pn. „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Rędziny” na zakup tego sprzętu. Mamy nadzieję, że poniesione koszty w przyszłości przełożą się na jeszcze lepsze wyniki naszych zawodników, a szczególnie Sylwii Nabrdalik jako pełnoprawnej zawodniczki gry w boccię.

Korzystając z okazji, że Turniej odbywał się w Krakowie postanowiliśmy poświęcić trochę czasu na zwiedzanie tego miasta. Najpierw poszliśmy pod Smoczą Jamę, następnie płynęliśmy barką rozglądając się dookoła i słuchając informacji o najważniejszych zabytkach odtwarzanych z magnetofonu i przekazywanych przez kierującego barką. Później w mniejszych grupach wybraliśmy się na krótkie spacery w okolicach Rynku Głównego. Przechodząc obok kościoła Mariackiego i Sukiennic podziwialiśmy tradycyjne dorożki.

Po posiłku, zadowoleni wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę do domów. Zarówno podopieczni jak i opiekunowie stwierdzili po raz kolejny, że wspólne wyjazdy
i wzajemna pomoc bardzo zbliżają nas do siebie.