You are currently viewing Nasze wspomnienia ze stażu w Stowarzyszeniu „Dar Serca”

Nasze wspomnienia ze stażu w Stowarzyszeniu „Dar Serca”

  • Post category:aktualności

Nasz staż rozpoczął się 20 listopada 2016r. w Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ,,Dar Serca’’ w Rędzinach. Naszym opiekunem została prezes stowarzyszenia pani Joanna Kmiecik, która zapoznała nas z zadaniami i koordynowała naszą pracę.  Jednym z pierwszych zadań była praca w bazach danych, gdzie adresowałyśmy koperty z podziękowaniami dla osób, które przekazały 1 % swojego podatku  na rzecz Stowarzyszenia ,,Dar Serca’’.

W wolnych chwilach porządkowałyśmy papiery Stowarzyszenia i segregowałyśmy materiały w biurze. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wykonywałyśmy świąteczne kartki, choinki i stroiki. Następnie poznałyśmy podopiecznych Stowarzyszenia Patryka i Asię,  którymi opiekowaliśmy się podczas spotkań.

W styczniu zrealizowaliśmy ‘’Projekt zima’’, podczas którego rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas zimy oraz tworzyliśmy własne prace –  zimowe bałwanki, wyklejając je watą. Na Walentynki wycinaliśmy czerwone serca i obdarowywaliśmy się wzajemnym uśmiechem oraz przytulaniem. Z okazji zbliżającej się wiosny, wykonaliśmy przepiękne, kolorowe kwiaty, którymi przystroiliśmy nasze biuro tworząc wiosenną aurę. Na każdych zajęciach podopieczni rozwijali swoje umiejętności plastyczne. Kolorowali rysunki ze swoimi ulubionymi zwierzątkami, Patryk lubił kolorować koguty i bażanty, a Asia motylki i biedronki.

Dziękujemy za umożliwienie nam odbycia stażu.

Karolina Gajosek

Wiktoria Zborowska