You are currently viewing Nasz udział we Mszy Św. dziękczynnej

Nasz udział we Mszy Św. dziękczynnej

  • Post category:aktualności

W dniu 20 listopada 2022 r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rudnikach została odprawiona Msza Święta dziękczynna inaugurująca obchody 15-lecia istnienia Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Dar Serca” w Rędzinach.

Wzięli w niej udział podopieczni naszego Stowarzyszenia wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście. Uznaliśmy, że wspólny udział we Mszy Św. będzie okazją nie tylko do spotkania, ale przede wszystkim do podziękowania Bogu za tak długi okres opieki.

Dzięki Bożej Opatrzności możemy w większości w tym samym składzie dalej prowadzić działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością w naszej okolicy.

Z uwagi na upływ czasu i zmiany stanu zdrowia członków naszej organizacji, część spośród naszych podopiecznych jak i opiekunów odeszła już do wieczności. Wiara daje nam nadzieję, że mogą oglądać oblicze Boga wstawiając się za nami. Pamiętaliśmy o ich duszach podczas dzisiejszej modlitwy, ale także odwiedzając ich groby przed Świętem Zmarłych.

Mając świadomość kruchości naszego życia i zdrowia, cieszymy się z każdej możliwości wspólnego spotkania. Tym bardziej, że już za kilka dni będzie ku temu kolejna sposobność podczas zajęć sportowych. Radością napawa nas fakt każdej pozytywnej zmiany w życiu naszych członków.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” pragnie serdecznie podziękować:

– księdzu doktorowi Sebastianowi Kępie za odprawienie Mszy Św. oraz słowa skierowane
do dzieci i młodzieży, aby troszczyli się w życiu codziennym o osoby z niepełnosprawnością i starsze,

– podopiecznym i opiekunom Stowarzyszenia „Dar Serca” za przybycie na tą uroczystość,

– wszystkim zaproszonym gościom, wśród których byli: Wójt Gminy Rędziny P. Paweł Militowski, Dyrekcje ZSP im. Jana Pawła II w Rudnikach oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie, a także naszym darczyńcom za udział we wspólnej modlitwie.