You are currently viewing Nasz udział w Turnieju Bocci w Konopiskach

Nasz udział w Turnieju Bocci w Konopiskach

Za nami I Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Boccia w Konopiskach (26 – 27 maja 2017 r.). Dwa dni spędzone na hali w Konopiskach razem z zawodnikami z całej Polski, a nawet spoza granic, były dla wszystkich pozytywnym przeżyciem. Już samo otwarcie Turnieju było nacechowane pozytywnie ze względu na wręczanie zawodnikom i instruktorom profesjonalnych licencji Polskiego Związku Boccia. Również i nasze Stowarzyszenie otrzymało 2 licencje: dla zawodniczki Sylwii Nabrdalik, oraz instruktora Doroty Radeckiej.

Później wszyscy skupili się już na emocjach meczowych. Długi czas oczekiwań na swoje mecze potęgował stres zawodników ale i pozwalał na kuluarowe rozmowy i wymianę doświadczeń treningowych. Już pierwszego dnia nasza jedyna zawodniczka w grupie paraolimpijskiej BC2 Sylwia Nabrdalik, po rozegraniu dobrych technicznie meczy, awansowała do ćwierćfinałów turnieju.
Drugiego dnia z samego rana na hali w Konopiskach poza Sylwią stawiła się także cała drużyna (wraz z zawodnikami rezerwowymi) Stowarzyszenia „Dar Serca” w kategorii `open` (integracja). W Turnieju reprezentantami Stowarzyszenia w kategorii `open` byli: Joanna Topolska, Patryk Dymicki, Kamil Gajda, Oliwia Łeptuch, Tomasz Konieczny, Kacper Łeptuch. Mecze rozgrywane drugiego dnia przez naszych zawodników nie przyniosły znaczących sukcesów, ale pozwoliły na sprawdzenie swoich umiejętności i były polem dla dobrej zabawy i integracji.
W drugim dniu zakończyły się również rozgrywki w grupie paraolimpijskiej. Nasza zawodniczka Sylwia Nabrdalik zakończyła je na miejscach 5 –8, tym samym awansowała w ogólnopolskim rankingu Polskiej Ligi Boccia z 10 na 8 miejsce. Gratulujemy sukcesu i życzmy kolejnych zarówno Sylwii jak i wszystkim naszym zawodnikom.
Zdjęcia