You are currently viewing Boccia – podsumowanie roku 2017

Boccia – podsumowanie roku 2017

Koniec roku to czas podsumowań, dlatego też w skrócie podsumujemy rok 2017 spędzony z Boccią – paraolimpijską dyscyplina sportową.

Za nami dziesiątki godzin ciężkiej pracy i regularnych treningów, a także sprawdzianów w postaci zawodów i ogólnopolskich turniejów. Nasi zawodnicy, zarówno Ci grający indywidualnie w grupie paraolimpijskiej – Sylwia Nabrdalik, a także zawodnicy grający w zespole – między innymi: Joanna Topolska, Patryk Dymicki, Oliwia Łeptuch, Kacper Łeptuch, Tomasz Konieczny oraz nasz kapitan Kamil Gajda i wszystkie chętne osoby, trenowały sumiennie przez cały 2017 rok. Każdy trening składał się z kilku stałych punktów takich jak rozgrzewka, ćwiczenie siły i celności rzutów, oraz punktów zmiennych i zaskakujących, które urozmaicały treningi np. nowe pomoce do zajęć.
W 2017 roku nasi zawodnicy grający w drużynie brali udział w dwóch turniejach o zasięgu ogólnopolskim a nawet międzynarodowym. Sylwia Nabrdalik reprezentowała nasze Stowarzyszenie na arenie ogólnopolskiej pięciokrotnie w tym sezonie. Wzięła udział w cyklu zawodów będących kwalifikacją do Mistrzostw Polski Bocci 2017 oraz w samych Mistrzostwach. Każdy turniej był dużym przeżyciem dla naszej zawodniczki, rozegrała wiele ważnych meczów i zebrała cenne doświadczenie.
W opublikowanym kilka dni temu rankingu Polskiego Związku Bocci Sylwia Nabrdalik, w swojej klasie rozgrywkowej BC2 zajmuje obecnie 9 lokatę, będąc tym samym w czołówce najlepszych zawodników w kraju i jedyną zawodniczką z terenu Województwa Śląskiego w pierwszej dziesiątce rankingu. Rok 2017 przyniósł ogrom doświadczenia, które pomoże zawodnikom podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje. Wszyscy zawodnicy z niecierpliwością czekają już na nowy sezon treningowy i rozgrywkowy.
Rok 2017 to także czas, w którym zarówno zawodnicy jak i instruktorzy Bocci otrzymali od Polskiego Związku Bocci licencje. Nasze Stowarzyszenie „Dar Serca” otrzymało dwie licencje: zawodniczą dla Sylwii Nabrdalik oraz instruktorską dla Doroty Radeckiej. Cały sezon treningowy i rozgrywkowy nie mógłby dojść do skutku gdyby nie dotacje z Urzędu Gminy Rędziny w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie „Upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Rędziny”.