You are currently viewing Wspomnienia z turnusu w Dziwnówku 2023

Wspomnienia z turnusu w Dziwnówku 2023

  • Post category:aktualności

.Wyruszyliśmy w drogę…

W dniu 16 lipca 2023 r. wcześnie rano podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” wraz z opiekunami wyruszyli w kilkugodzinną podróż do OWR „Contessa” w miejscowości Dziwnówek, w którym już wielokrotnie spędzaliśmy miło wakacyjny czas. W tym roku realizowaliśmy program profilaktyczny, którego hasło przewodnie brzmiało: „Osobno nie mamy nic razem mamy wszystko”.

Na początku podróży Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca” Pani Joanna Kmiecik zapoznała nas z ramowym programem turnusu oraz przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie podróży, na terenie Ośrodka oraz podczas zwiedzania okolicy że szczególnym uwzględnieniem pobytu na plaży.

Jak nam mijał czas na terenie Ośrodka „Contessa”

Przed kolacją byliśmy już na miejscu, szybko się zakwaterowaliśmy i udaliśmy się na spacer w stronę morza. Kolejnego dnia po konsultacji lekarskiej mieliśmy już rozpisane zabiegi.
A ponieważ taniec jest również formą rehabilitacji wieczorem większość z nas tańczyła przy blasku ogniska, posilając się kiełbaskami. Każdy tańczył tak jak umiał i jak mu stan zdrowia pozwalał. Cieszyliśmy się, że jesteśmy wszyscy razem. W czasie wolnym od zabiegów korzystaliśmy z atrakcji zapewnionych przez kierownictwo Ośrodka „Contessa”. W zależności od wieku mieliśmy możliwość spotkania z animatorem zabaw dla dzieci, cyrkowcem, gry w bule, skorzystania z porady psychologa, ćwiczeń PILATES.

Chętnie braliśmy udział w wieczorkach tanecznych. Po kolacji odbywały się koncerty podczas, których śpiewano utwory w języku włoskim oraz szanty.
W zależności od pogody, która w tym roku była bardzo zmienna, a także stanu zdrowia uczestników aktywnie wypoczywaliśmy na plaży, pływając lub spacerując brzegiem morza, jak również po pobliskim lesie.
Podczas turnusu została wyświetlona prezentacja nt. podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz w lesie. Później nasi podopieczni przygotowali rysunki ukazujące ich wyobrażenia związane z tematem zawartym w prezentacji. W rolę prelegenta wcielił się Wojciech Piotrowski.

Uczestniczyliśmy także w dwóch wycieczkach

Podczas pierwszej wycieczki do Kamienia Pomorskiego płynęliśmy łodzią po Zalewie Kamieńskim w pobliżu Wyspy Chrząszczewskiej. Następnie w Kamieniu Pomorskim po krótkim spacerze zwiedziliśmy zbudowaną w stylu gotyckim z organami z okresu baroku Konkatedrę pw. Św. Jana Chrzciciela.
Druga wycieczka odbyła się w kierunku Pogorzelicy, Niechorza i Trzęsacza. Cześć trasy przebyliśmy kolejką wąskotorową, następnie zwiedzaliśmy Motylarnię, wewnątrz, której swobodnie latały różne gatunki egzotycznych motyli. W drodze powrotnej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem syrenki oraz zobaczyliśmy ruiny dawnego kościoła.

Pobytu w Dziwnówku  nadszedł kres

W przeddzień wyjazdu po obiedzie spotkaliśmy się w sali konferencyjnej, aby podsumować nasz pobyt. Pani Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca” wręczyła podopiecznym maskotki, a opiekunom drobne upominki.

W niedzielny poranek po śniadaniu pożegnaliśmy się z Dyrekcją i pracownikami Ośrodka „Contessa”. Wyruszyliśmy w drogę powrotną, aby wieczorem spotkać się w Rędzinach ze stęsknionymi członkami naszych rodzin.