You are currently viewing ZAPRASZAMY NA OLIMPIADĘ – RELACJA Z HALI POLONIA

ZAPRASZAMY NA OLIMPIADĘ – RELACJA Z HALI POLONIA

 

W dniach 10-12.09.2010 r. odbędzie się w Częstochowie i Poraju olimpiada osób niepełnosprawnych o nazwie „OLIMPIADA RAZEM 2010”. Wydruk szczegółowego programu imprezy oraz bilety dostępne są w biurze naszego Stowarzyszenia w godzinach pracy.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” zaprasza do wzięcia udziału w imprezach, aby zobaczyć sportowe zmagania innych osób niepełnosprawnych (w tym medalistów paraolimpiady na wózkach) w różnych dziedzinach sportu (od szachów poprzez pływanie po mecz rugby na wózkach). Gorąco kibicujmy osobom niepełnosprawnym, które swą odwagą i zdecydowaniem udowadniają, że pomimo różnych trudności i słabości uczestniczą w życiu społecznym poprzez sport, realizują swoje sukcesy przełamując różne bariery. Imprezę uświetnią także występy zespołów 7A BLUES, IMAGO &Agata Bartolewska oraz BLUE CAFE.

Relacja z meczu i koncertu w Hali Polonia

 

Niektórzy podopieczni ze Stowarzyszenia „DAR SERCA” wraz ze swoimi opiekunami brali udział, jako widzowie w części imprez odbywających się w ramach „Olimpiady Razem”. Autor niniejszego tekstu miał okazję uczestniczyć w koncercie oraz obserwować mecz w rugby na wózkach na „Hali Polonii”. Na początku koncertu kilka sentymentalnych utworów zagrali muzycy z zespołu 7A BLUES. Następnie mocniejsze rockowe brzmienia zapewnił zespół IMAGO & Agata Bartolewska. Najwyraźniej organizatorzy imprezy chcieli trafić w zróżnicowane upodobania muzyczne widowni.

Później rozpoczął się wspomniany mecz, który dostarczył zgromadzonej publiczności równie dużo wrażeń, co występy muzyków. Sportowcy toczyli zacięty bój o zwycięstwo z tym, że zamiast szczęku mieczy słychać było odgłosy zderzających się w pędzie wózków. Goście z Czech objęli prowadzenie na początku meczu. Dopiero gorący doping kibiców pozwolił naszej reprezentacji odzyskać wiarę w zwycięstwo. Potem rozgrywka była bardzo wyrównana. Mecz zakończył się wygraną polskiej reprezentacji, której gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na koniec pod sceną zrobiło się tłoczno, ponieważ zagrał zespół BLUE CAFE.

Serdecznie dziękujemy pracownikom GOPS w Rędzinach za zapewnienie biletów wstępu na „Olimpiadę Razem”.