You are currently viewing Wspaniały bal karnawałowy 2013

Wspaniały bal karnawałowy 2013

W dniu 9 lutego 2013 r. podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” wraz z opiekunami uczestniczyli w balu karnawałowym zorganizowanym przez Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca”. Impreza po raz kolejny odbyła się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodku Kultury w Rędzinach. Tegoroczna zabawa była jeszcze bardziej udana, ponieważ w ramach integracji zaprosiliśmy podopiecznych Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus” z Konopisk, którym towarzyszyli ich opiekunowie.

 

O godz. 10.00 Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca” Pani Joanna Kmiecik powitała wszystkich przybyłych, następnie parkiet opanował korowód przebierańców. Pan Robert (nasz DJ) zapewnił nam wspaniałą oprawę muzyczną odpowiednio dobierając repertuar oraz tempo utworów tak, aby wspólnie mogły bawić się osoby w każdym wieku i z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
W celu uatrakcyjnienia imprezy wolontariuszki z Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Rędzinach przygotowały dla naszych podopiecznych zabawę pt. „4 pory roku” z drobnymi nagrodami. Później odbyły się wybory „Króla i Królowej Balu” oraz najbardziej uśmiechniętej osoby na parkiecie. Poza przygotowaniem konkursów gimnazjalistki pomagały przy dekorowaniu sali jak również po zakończeniu balu. Aby nikt nie był wyczerpany podczas tańca organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek.
Każda, nawet najlepsza impreza dobiega kiedyś końca. Po 3 godzinach wspaniałej zabawy tanecznej przyszedł czas rozstania z naszymi przyjaciółmi z Konopisk. Z uwagi na to, że łączy nas wspólna gra w boccię, Prezes „Prometeusa” Pan Waldemar Trószyński, dziękując w imieniu członków swojej organizacji za możliwość uczestniczenia w balu, zaprosił nas na najbliższy turniej bocci. Także wkrótce znów spotkamy się w większym gronie.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” pragnie złożyć serdeczne podziękowania:
– Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Jolancie Brzozowskiej – Ciura za życzliwość i współpracę,
– Panu Robertowi Kościelnemu za to, że dzięki jego pracy nasi podopieczni oraz ich opiekunowie mogli, choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach i fantastycznie bawić się podczas tegorocznego karnawału,
– Opiekunowi Wolontariatu Szkolnego Pani Marii Musiał za życzliwość, zaangażowanie i poświęcony czas na przygotowanie młodzieży szkolnej do podejmowania aktywności w wolontariacie,
– Wolontariuszkom Marcie Falana, Katarzynie Fresel, Karolinie Malczewskiej, Celestynie Miłoś, Julii Nowak za szczere serca, wspaniałą postawę wobec podopiecznych naszego Stowarzyszenia, zaangażowanie, poświęcony czas i pomysłowość.