You are currently viewing WRAŻENIA Z KULIGU

WRAŻENIA Z KULIGU

Dnia 17.01.2010 odbył się zorganizowany przez „Dar Serca” kulig dla członków i sympatyków Stowarzyszenia.

Po zebraniu uczestników nasz autokar ruszył w kierunku miejscowości Piaski koło Janowa – do „Zaczarowanego Lasu”. Wspaniały humor nie opuszczał uczestników już od początku. Specjalnie przygotowany przez prezesa Stowarzyszenia śpiewnik stał się inspiracją do wesołej zabawy i już po chwili cały autokar nucił „Pada, pada śnieg…”.

Po przyjeździe na miejsce wszyscy przesiedli się do specjalnie podstawionych sań i kulig popędził przez pola i łąki w kierunku wielkiego ogniska w samym środku lasu. Tam wszyscy z ochotą zjedli pyszną kiełbasę, upieczoną nad ogniskiem, słuchając gawęd i przyśpiewek miejscowego „sołtysa”, w którego wcielił się aktor z Teatru Mickiewicza w Częstochowie.

Następnie wszyscy udali się pieszo do niedaleko położonej chatki Baby Jagi.Tam dzieci i młodzież zafascynowana wysłuchała opowieści o dawnych zwyczajach, a dorośli zostali poczęstowani wyśmienitym grzanym winem. Na koniec wszyscy odbyli podróż powrotną, znowu mknąc z zawrotną prędkością saniami przy wesołych melodiach wygrywanych przez akordeonistę.