Warsztaty plastyczne pn.”Ogród moich marzeń”-21.09.2015 r.

  • Post category:Uncategorized

Kto z nas nigdy nie marzył o cudownym ogrodzie za domem. Takim gdzie znajdzie swoje ulubione dary natury – pachnące i kolorowe kwiaty, świeże warzywa czy smaczne i zdrowe owoce.
W przedostatni poniedziałek września podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” mieli okazję taki właśnie ogród swoich marzeń zaprojektować. W Szkole Podstawowej w Rędzinach- Osiedlu odbyły się otwarte warsztaty plastyczno – edukacyjne, nad których organizacją i przebiegiem czuwały: Pani Joanna Kmiecik oraz Pani Dorota Radecka.
W warsztatach wzięli udział podopieczni Stowarzyszenia jak i dzieci spędzające czas
w szkolnej świetlicy. Warsztaty były jednym z działań w ramach projektu „Tajemniczy Ogród” realizowanego przez nasze Stowarzyszenie a finansowanego przez Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość”.

W ramach projektu zakupiliśmy sztalugi aby na nich tworzyć projekty swoich wymarzonych ogrodów.
Warsztaty, poza świetną zabawą plastyczną przy sztalugach były również prawdziwą lekcją przyrody. Lekcją niezmiernie ciekawą, a to za sprawą Pani Anny Śliwińskiej-Wyrzychowskiej (doktor Zakładu Botaniki i Ekologii Roślin Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Akademii
im. J. Długosza w Częstochowie), która była wsparciem podczas warsztatów. Dostarczyła do naszej pracowni wiele owoców, nie tylko tych pospolitych ale i bardziej egzotycznych takich jak granaty czy kokosy. Każdy mógł je dotknąć, powąchać i spróbować. Były również owoce egzotyczne zakonserwowane w słoikach a także nasiona roślin liściastych i nagonasiennych oraz wiele szyszek, które można było zabrać na pamiątkę.
Pani Ania wspierała również merytorycznie naszych twórców. Była to niezwykle ciekawa lekcja przyrody. W prowadzeniu warsztatów oprócz Pani Anny Śliwińskiej-Wyrzychowskiej wspierały nas również: Pani Bożena Cieślik – wolontariusz Fundacji CEMEX, Pani Anna Ferdyczak- nauczyciel SP w Rędzinach – Osiedlu, Pani Edyta Gajda – mama jednego z naszych podopiecznych.
Dla uczestników zajęć poza zabawą i edukacją został przygotowany również zdrowy poczęstunek – owoce prosto z polskiego sadu i soki pełne witamin.

Na zakończenie zajęć uczestnicy i pomocnicy otrzymali od Pani Joanny Kmiecik dyplomy
z podziękowaniem za udział w warsztatach.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektów prac a przyjazna i radosna atmosfera została z nami już do końca dnia.