You are currently viewing Tematyka warsztatów w ramach projektu „Akcja: skuteczna aktywacja!”

Tematyka warsztatów w ramach projektu „Akcja: skuteczna aktywacja!”

Tematyka warsztatów w ramach projektu „Akcja: skuteczna aktywacja!”

Warsztaty prowadziła Pani Aleksandra Piątkowska-Sikora –doradca zawodowy, trener personalny

  1. Autoprezentacja
    Głównym celem jest wzmocnienie kompetencji w zakresie radzenia sobie z lękiem poprzez przygotowanie się do kontaktów interpersonalnych oraz poprzez wyciszenie i relaksację. Podczas warsztatów zostanie położony szczególny nacisk na pracę z lękiem podczas autoprezentacji. Integracja oddechem w celu uwolnienia stłumionych emocji.

  2. Lubię siebie. Identyfikacja swoich słabych i mocnych stron
    Głównym celem jest analiza swoich słabych i mocnych cech charakteru, rozpoznanie znaczenia niewerbalnych środków komunikowania się (postawa ciała, gest, mimika). Również wskazanie wagi rozpoznawania swoich słabości i sposoby radzenia sobie z nimi, wypowiada się na forum oraz udział w dyskusji.

  3.  Motywacja
    Proponowany konspekt warsztatów ma na celu wzmocnienie motywacji i chęci działania. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie go np. przed rozpoczęciem nowego roku (kalendarzowego, szkolnego itp.) lub innego wydarzenia, przed którym należy „zebrać siły”. Celem warsztatów jest równie rozpoznanie indywidualnych stylów uczenia się, rozwijanie umiejętności zarządzania czasem, wyrobienie nawyku przygotowania się do nauki oraz uczenie gospodarowania czasem.
  4. Stereotypy a równość szans
    Głównym celem zajęć jest zdefiniowanie stereotypów związanych z płcią, wiekiem, statusem społecznym i określeniem ich wpływu na ograniczanie równości szans. Uczestnicy podejmą próbę wyłonienia stereotypów funkcjonujących w najbliższym środowisku i przyjrzą się postawom w kierunku ograniczania równości szans oraz wykorzystywania utartych poglądów do osiągania krótkotrwałych celów.
  5. Warsztaty ekologiczne
    Celem zajęć jest rozwijanie wśród uczestników świadomości ekologicznej i wrażliwości związanej z poczuciem odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Kształtowanie świadomości ekologicznej związanej z właściwym gospodarowaniem odpadów – Budowanie świadomości zagrożeń ekologicznych – Kształtowanie postaw społecznych i obywatelskich – odpowiedzialności społecznej i wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego – Kształtowanie postaw właściwych w sytuacji zagrożenia kryzysem klimatycznym.

Z całego serca dziękujemy pani trener za życzliwość, otwartość, umiejętność słuchania drugiego człowieka i bardzo ciekawe zajęcia.

Dziękujemy Pani Jolancie Brzozowskiej-Ciura Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz pracownikom za pomoc przy organizacji warsztatów.