You are currently viewing „Tacy byliśmy jeszcze wczoraj….”- turnus 2020

„Tacy byliśmy jeszcze wczoraj….”- turnus 2020

  • Post category:aktualności

Wyjazd na turnus

W sobotni wieczór 11 lipca 2020 r. podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” po raz kolejny udali się podróż autokarem, aby wziąć udzial w 14 – dniowym turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Contessa w Dziwnówku.

Po kilkunastu godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce, które większość z nas zna już bardzo dobrze. Jednakże niektore osoby wyjechały z nami po raz pierwszy.

Turnus w czasach pandemii

W trakcie tegorocznego turnusu oprócz spraw związanych z przygotowaniami do wyjazdu musieliśmy uwzględnić także pandemię koronawirusa. Wiązało się to z dodatkowymi obowiązkami, które wypełnić musiały kierownictwo i pracownicy Ośrodka, Zarząd Stowarzyszenia, a także uczestnicy turnusu. Pani Joanna Kmiecik – Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca” jeszcze przed wyjazdem, następnie podczas podróży autokarem, a także zaraz po przybyciu na miejsce przy wsparciu pracownika zajmującego się w „Contessie” sprawami kulturalno-oswiatowymi przekazała nam najważniejsze zalecenia m.in. o dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek. Kolejnego dnia odbyło się spotkanie z lekarzem. Przydzielono nam zabiegi rehabilitacyjne zgodnie z posiadanymi schorzeniami. Korzystaliśmy m.in. z mat masujących, krioterapii, a także zabiegów takich jak TENS i magnetronic. Braliśmy także udział w porannej gimnastyce i ćwiczeniach PILATES.

Zabiegani pomiędzy zabiegami

Pomimo różnicy pokoleń potrafiliśmy  wspólnie udzielać sobie wskazówek, pomagać w codziennych sprawach. Razem bawiliśmy się podczas organizowanych przez kierownictwo Contessy wieczorkach tanecznych przy ognisku i w kawiarni, a także karaoke. W czasie wolnym od rehabilitacji chodziliśmy na plażę, spacerowaliśmy po lesie, graliśmy w siatkówkę, badmintona, ringo, organizowaliśmy zabawy słowne np. „Państwa i miasta”. Realizowalismy także warsztaty kulinarne w ramach hasła: „Dbam o zdrowie”. Obchodziliśmy też wspólnie urodziny uczestników naszego turnusu. Uczestniczylismy we Mszach Św. składając prośby o opiekę w drodze i dziękczynienia w swoich intencjach. Dla dzieci kierownictwo „Contessy” przygotowało jak w latach poprzednich atrakcje tj. występ klauna, magika, cyrku „Heca”, pokaz zwierząt egzotycznych oraz bal z „Neptunem”.

„Na pożegnanie wszyscy razem…”

Na zakończenie turnusu Prezes Stowarzyszenia Pani Joanna Kmiecik podsumowała nasz pobyt wręczyła podziękowania Panu Marcinowi Ziębie – Dyrektorowi Ośrodka „Contessa”. Rozdała też pamiątkowe dyplomy i upominki uczestnikom turnusu. W sobotę po kolacji wyruszyliśmy w podróż powrotną. 

Turnus: zdjęcia