You are currently viewing Spotkanie mikołajkowe 2014

Spotkanie mikołajkowe 2014

W dniu 4 grudnia 2014 r. podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” wraz z opiekunami zebrali się po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. K. Pułaskiego w Rędzinach – Osiedlu na spotkaniu mikołajkowym. Wszyscy mieli okazję obejrzeć sztukę teatralną pt. „Niewidzialny Książę” w reżyserii Pana Bogdana Wąchały. Gra sceniczna spodobała się zarówno młodszym jak i starszym widzom.

Jak większość spektakli granych przez aktorów teatru „Małgo” także to przedstawienie zawierało ważne przesłanie, że ostatecznie „dobro triumfuje nad złem”.
Po wrażeniach kulturalnych przyszedł moment, na który z pewnością najbardziej czekali najmłodsi podopieczni, czyli odwiedziny Św. Mikołaja. W tym roku Mikołaj mógł liczyć na pomoc Śnieżynki, więc wspólnie obdarowali paczkami świątecznymi podopiecznych Stowarzyszenia „Dar Serca”. Natomiast opiekunowie osób niepełnosprawnych przygotowali poczęstunek.
Oczywiście, aby Mikołaj mógł wręczyć prezenty wcześniej potrzebne było wsparcie finansowe otrzymane od osób, którym cele naszej organizacji są równie bliskie. Dlatego też Pani Joanna Kmiecik Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca” złożyła serdeczne podziękowania za okazana pomoc następującym sponsorom:
– Panu Mirosławowi Zasępie – firma „ZAMPOL”,
– Panu Tomaszowi Szymczykowi Prezesowi firmy „Remur–Rudniki” Sp. z o.o.,
– Panu Piotrowi Bąbelewskiemu Dyrektorowi Cementowni w Rudnikach firma „CEMEX” Polska Sp. z o.o.,
– Panu Ryszardowi Chrząstkowi Prezesowi Zakładów Chemicznych „RUDNIKI” S.A.,
– Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach.

Po zakończeniu imprezy nasi podopieczni opuszczali budynek szkoły z uśmiechem na twarzy, a organizatorzy byli zadowoleni, że mogli zapewnić chwile radości dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.