You are currently viewing Rzeźby z masy solnej część 2

Rzeźby z masy solnej część 2

W dniu 28 maja 2012 r. podopieczni naszego Stowarzyszenia wraz z opiekunami spotkali się na kolejnych warsztatach prowadzonych przez Panią Barbarę Banasiak. Pani instruktor zajęć manualnych przywiozła nam wypalone w piecu nasze gliniane anioły, które wykonywaliśmy na poprzednich zajęciach. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, gdy zobaczyli, że ich prace wyglądają jeszcze ładniej niż zaraz po wyrzeźbieniu.
Dzięki, użyciu podczas pracy różnych rodzajów gliny po wypaleniu nasze figurki zyskały współgrające ze sobą barwy. Pomalowanie aniołów wymaga precyzji, a już teraz wspaniale się prezentują. Naszym podopiecznym zaproponowaliśmy, aby puścili wodze fantazji i uatrakcyjnili różnokolorowymi farbami kilka figurek ptaków, serduszek i innych, które sami, lub ich koleżanki i koledzy stworzyli na poprzednich warsztatach ceramicznych. Następnie wspólnie przystąpiliśmy do formowania aniołów z masy solnej.
Uznaliśmy, że takie figurki są miłym i uniwersalnym prezentem na różne okazje. Pani instruktor podpowiedziała nam, abyśmy tym razem zamiast figurek stojących przygotowali takie, które można zawiesić. Każdy z nas nadał swojemu aniołowi indywidualny styl oraz różne ozdoby, aby pomimo podobieństwa sylwetek odróżniały się od siebie.