You are currently viewing Relacja z wyjazdu do Mirowa 2011

Relacja z wyjazdu do Mirowa 2011

W dniu 5 sierpnia 2011 r. podopieczni Stowarzyszenia „Dar serca” wraz z opiekunami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Mirowa w ramach projektu „Jesteśmy małą cząstką przyrody”.

O godz. 9.30 odbyła się zbiórka, natomiast kilkadziesiąt minut później byliśmy już na terenie zaprzyjaźnionego Ogniska TKKF „PEGAZ” Częstochowa.
Zaraz po przybyciu niektórzy z uczestników wybrali się na grzybobranie do pobliskiego lasu. Pozostali odpoczywali w altance obserwując konie. Dzieci grały w ringo, piłkę i hokeja na trawie. W godzinach od 11 do 13 Pan Tadeusz Zomerfeld –instruktor jazdy konnej woził bryczką wszystkich chętnych Doliną Warty. Potem odbyło się ognisko z kiełbaskami i pysznym żurkiem. Po posiłku dzieci pod opieką pracowników „PEGAZA” i rodziców jeździły na jednym z koni, a także karmiły pozostałe.
Miłą niespodziankę sprawił nam swoim przyjazdem Przyjaciel naszego Stowarzyszenia aktor Pan Bogdan Wąchała. Przed odjazdem z „PEGAZA” zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Następnie pojechaliśmy autokarem na kilka chwil do pobliskiego Sanktuarium Ojca Pio na „Przeprośnej Górce”.
Około godz. 15 w doskonałych humorach powróciliśmy do Rędzin.
Kilkugodzinna wycieczka do Mirowa była ostatnim etapem realizowanego przez Stowarzyszenie „Dar Serca” przy wsparciu Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość” projektu pod hasłem „Jesteśmy małą cząstką przyrody”.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” oraz wszyscy uczestnicy warsztatów plastycznych, teatralnych oraz wycieczek pragną złożyć serdeczne podziękowania Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość” za to, że dzięki otrzymanemu grantowi mogliśmy uczestniczyć w tych interesujących wydarzeniach.

Podczas trwania warsztatów plastycznych podopieczni naszego Stowarzyszenia uzyskali wiele cennych informacji na temat segregowania odpadów i sposobów ochrony środowiska. W czasie warsztatów teatralnych nauczyli się w jaki sposób poprzez sztukę mogą ukazać pozytywne i negatywne zachowania w kwestii ochrony środowiska i dlaczego warto reprezentować postawę proekologiczną. Natomiast podczas wyjazdów do Krakowa, Olsztyna i Mirowa mogli po prostu zrelaksować się spacerując i obserwując piękno przyrody na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.