You are currently viewing Relacja z turnusu rehabilitacyjnego w Dziwnówku 2022

Relacja z turnusu rehabilitacyjnego w Dziwnówku 2022

  • Post category:aktualności

Wyruszamy w drogę

Dnia 3 lipca 2022 r. wcześnie rano podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” wraz z opiekunami wyruszyli w kilkugodzinną podróż autokarem do OWR „Contessa” w miejscowości Dziwnówek. W miejscu tym już wielokrotnie spędzaliśmy miło wakacyjny czas. W tym roku w turnusie, którego hasło przewodnie brzmiało: ” Razem tworzymy nasze wspólne szczęście” udział wzięli nowi uczestnicy.

Pomodliliśmy się o bezpieczną podróż oraz wspólnie śpiewaliśmy znane nam piosenki. Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca” Pani Joanna Kmiecik zapoznała nas z ramowym programem turnusu. Przypomniała nam podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie podróży, na terenie Ośrodka oraz podczas zwiedzania okolicy i pobytu na plaży.

A gdy już dotarliśmy na miejsce

Przed kolacją byliśmy już na miejscu, szybko się zakwaterowaliśmy i udaliśmy się na spacer w stronę morza. Kolejnego dnia po konsultacji lekarskiej mieliśmy już rozpisane zabiegi.
A ponieważ taniec jest również formą rehabilitacji wieczorem większość z nas tańczyła przy blasku ogniska, posilając się kiełbaskami. Każdy tańczył tak jak umiał i jak mu stan zdrowia pozwalał. W czasie wolnym od zabiegów korzystaliśmy z atrakcji zapewnionych przez kierownictwo Ośrodka „Contessa”. W zależności od wieku mieliśmy możliwość spotkania z iluzjonistą, cyrkowcem, zabaw ruchowych, skorzystania z porady psychologa, ćwiczeń PILATES, żywej lekcji przyrody. Chętnie braliśmy udział w wieczorkach tanecznych. Dorośli obejrzeli sztukę teatralną pt. „Związek otwarty”.
W zależności od pogody i stanu zdrowia aktywnie wypoczywaliśmy na plaży, pływając w morzu. W chłodniejsze dni spacerowaliśmy brzegiem morza lub w pobliskim lesie.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu z obywatelką Ukrainy pracującą w Ośrodku „Contessa”. Przekazaliśmy Jej słowa wsparcia i zatroskania z powodu panującej w tym kraju wojny.  Podopieczni Stowarzyszenia podarowali „Kartkę dla Ukrainy”, która miała formę książeczki z własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi z elementami flagi ukraińskiej i gołębiem pokoju.

Dwa dni przed końcem naszego pobytu wszyscy chętni uczestniczyli w wycieczce do Kołobrzegu oraz Ogrodów Tematycznych „Hortulus” w Dobrzycy. Spędziliśmy miło czas spacerując po ścieżkach pośród różnych roślin i kwiatów tworzących przepiękne kompozycje. Ogrody zaprojektowano w stylu japońskim, francuskim, śródziemnomorskim, a także angielskim.

W przeddzień wyjazdu po obiedzie spotkaliśmy się w sali konferencyjnej, aby podsumować nasz pobyt. Pani Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca” wręczyła podopiecznym kubki z imionami oraz muszelki, natomiast opiekunowie otrzymali sól do kąpieli. Wieczorem wzięliśmy udział w karaoke.

Bawiliśmy się świetnie, ale nadszedł dzień wyjazdu

W niedzielny poranek po śniadaniu pożegnaliśmy się z Dyrekcją i pracownikami Ośrodka „Contessa” wsiedliśmy do autokaru. Wyruszyliśmy w drogę powrotną, aby wieczorem spotkać się w Rędzinach ze stęsknionymi członkami naszych rodzin.