You are currently viewing Relacja z treningów Boccia w 2014 r.

Relacja z treningów Boccia w 2014 r.

W każdy czwartek podopieczni naszego Stowarzyszenia, pod okiem profesjonalnego trenera Pana Waldemara Trószyńskiego i naszej wolontariuszki Doroty Radeckiej, sumiennie i z wielkim zaangażowaniem ćwiczą grę w boccia. Półtoragodzinny trening zawsze rozpoczyna się od rozgrzewki aby mięsnie dobrze pracowały a zawodnicy nie nabawili się żadnych kontuzji.

 

Później jest czas na wszelkie ćwiczenia i zabawy z kulami aby trenować celność, siłę i dokładność rzutów. Każdy trening kończy się krótką rozgrywką na punkty, podczas której zawodnicy mają okazje sprawdzić swoje umiejętności i utrwalać zasady profesjonalnej gry.

Po wysiłku i zabawie podopieczni regenerują swoje siły, korzystając z przygotowanego poczęstunku. Wszyscy z chęcią uczestniczą w treningach starając się żadnego nie opuścić. Jest to dla nich szansa nie tylko na doskonalenie swoich umiejętności gry ale również na radosne spędzenie czasu w gronie przyjaciół i życzliwych im ludzi. Treningi odbywają się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego
w Rędzinach- Osiedlu, której drzwi zawsze są szeroko otwarte dla podopiecznych Stowarzyszenia „Dar Serca”.