You are currently viewing Nasze stoisko na kiermaszu świątecznym pn. „Zachowajmy nasze tradycje”

Nasze stoisko na kiermaszu świątecznym pn. „Zachowajmy nasze tradycje”

W dniu 11 grudnia 2016 r. członkowie Stowarzyszenia „Dar Serca” wzięli udział
w kiermaszu świątecznym pn. „Zachowajmy nasze tradycje”.

 

Ponieważ jest to impreza integracyjna posiadająca ciekawą oprawę artystyczną (występ zaproszonych gwiazd estrady, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rędzin i koncert kolęd w wykonaniu lokalnych zespołów z KGW) łącząca prezentację i degustację potraw wigilijnych oraz możliwość zakupu ozdób świątecznych członkowie Stowarzyszenia „Dar Serca” jako część wspólnoty mieszkańców postanowili po raz kolejny wziąć udział w tym wydarzeniu kulturalnym.  

Osoby odwiedzające stoisko naszego Stowarzyszenia miały okazję obejrzeć, lub stać się posiadaczami (w zamian za przekazaną darowiznę pieniężną) ozdoby świątecznej wybranej spośród prac wykonanych przez podopiecznych naszej organizacji ich opiekunów, a także wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Rędzinach.

Dzięki obecności kabaretu KAŁAMASZ impreza bożonarodzeniowa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale także okolic, więc jeśli ktoś
z obecnych nie zapoznał się jeszcze z działalnością naszego Stowarzyszenia mógł uzyskać takie informacje od przedstawicieli Stowarzyszenia, a przede wszystkim od Pani Joanny Kmiecik
– Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca”. Gimnazjaliści oprócz stroików przekazali na rzecz naszej organizacji również piernikowe choinki, które również mogli nabyć darczyńcy. Cieszyły się one zainteresowaniem osób, dla których oprócz wyglądu dekoracji dodatkową zaletą jest możliwość jej zjedzenia.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” pragnie gorąco podziękować wszystkim osobom, które w okresie przedświątecznych przygotowań nie zapomniały o potrzebach osób niepełnosprawnych i wsparły tego dnia naszą organizację nawet drobną kwotą. Zapewniamy, że wszystkie zebrane środki pieniężne w kwocie 556,00 zł uzyskane od nabywców świątecznych „cegiełek” zostaną przeznaczone na realizację celów statutowych Stowarzyszenia „Dar Serca”. Poza przekazanymi środkami pieniężnymi obdarowaliście Państwo naszych podopiecznych poczuciem, że wykonane podczas warsztatów terapii zajęciowej przez nich ozdoby znajdują uznanie wśród nabywców, natomiast wolontariuszy utwierdzacie w przekonaniu, że ich działania mają sens.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” pragnie serdecznie podziękować Pani mgr Marii Musiał  i Pani mgr Patrycji Palacz za inspirowanie młodzieży i koordynację działań wolontariackich.