You are currently viewing Kurs E-COMMERCE – podsumowanie

Kurs E-COMMERCE – podsumowanie

W okresie od 18 maja do 29 czerwca 2013 r. w biurze Stowarzyszenia „Dar Serca” odbywał się kurs „E-commerce”, którego celem było nabycie lub podniesienie kwalifikacji z zakresu funkcjonowania sklepów internetowych oraz handlu w Internecie. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani trenerzy: Pan Adrian Hardek i Pan Tomasz Szygulski – od dawna zajmujący się sprzedażą internetową, dzięki temu przekazywali oni wiedzę w interesujący sposób podając wiele przykładów jej praktycznego wykorzystania.

Podopieczni naszego Stowarzyszenia, którzy wzięli udział w kursie poznali od podstaw charakterystykę działalności biznesowej w Internecie na przykładzie jednej z platform sklepowych.
Prowadzący szkolenie dokładnie omówili wszystkie szczegóły istotne dla prawidłowego prowadzenia procesu sprzedaży w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych: od prezentacji produktów za pomocą opisów i zdjęć, poprzez narzędzia służące promocji produktów (np. rabaty, newsletter) oraz właściwą komunikację z klientem, aż po finalizację transakcji, wybór formy płatności i dostawy towaru do klienta oraz raportowanie. Omówione zostały m.in. zagadnienia związane z: e-usługami, domenami, zakupami grupowymi, pozycjonowaniem sklepu i produktów (SEO) w wyszukiwarkach, porównywarkami cen, bezpieczeństwem transakcji, regulacjami prawnymi związanymi z handlem internetowym. Uczestnicy zostali zapoznani również z zasadami korzystania ze zintegrowanego systemu wspomagania telepracy dla osób niepełnosprawnych (ZSTN). Część kursu odbyła się w formie e-learningu.
Na pierwszych zajęciach nasi podopieczni otrzymali materiały szkoleniowe, a na ostatnich zaświadczenia o ukończeniu kursu. Dla uczestników kursu tematyka związana z działalnością e-commerce była nowym zagadnieniem, a wiedzę uzyskaną podczas szkoleń będą mogli wykorzystać w praktyce dopiero, gdy zostaną zatrudnieni lub rozpoczną kiedyś własną działalność komercyjną w tym zakresie.