You are currently viewing Dzień Dziecka w Mirowie 2013

Dzień Dziecka w Mirowie 2013

W dniu 31 maja 2013 r. podopieczni Stowarzyszenia „Dar Serca” wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do zaprzyjaźnionego Ogniska TKKF „PEGAZ” Częstochowa w Mirowie. Przed odjazdem z Rędzin jak i po przyjeździe na miejsce nie byliśmy pewni czy deszcz nie popsuje naszych planów. Chwilę później jednak słońce wyjrzało zza chmur i mogliśmy przystąpić do wspólnej zabawy.

 

Współpracująca z naszym Stowarzyszeniem wolontariuszka Dorota Radecka przygotowała kilka konkurencji sportowych, w których współuczestniczyli zarówno podopieczni jak i ich opiekunowie. Zasady gier zostały tak pomyślane, aby każdy uczestnik niezależnie od wieku, jeśli tylko chciał mógł wziąć w nich udział. Wykorzystaliśmy sprzęt, jakim dysponuje nasze Stowarzyszenie tj. piłki, woreczki
z piaskiem, hula hoop oraz balony. W międzyczasie uczyliśmy się tańca belgijskiego,
a także udaliśmy się na krótki przejazd bryczką po okolicy.
Aby wszyscy mieli energię do zabawy jedliśmy ze smakiem wojskową grochówkę,
a później pieczone kiełbaski.
Na zakończenie Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca” Pani Joanna Kmiecik złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka i wszyscy podopieczni otrzymali pyszne śmietankowe lody.

Zarząd Stowarzyszenia „Dar Serca” pragnie złożyć serdeczne podziękowania Państwu Karolinie i Rafałowi Borowieckim – właścicielom firmy „Bar Podkowa” za pyszny posiłek oraz Państwu Edycie i Andrzejowi Gajdom za umożliwienie organizacji spotkania integracyjnego dla naszych podopiecznych w TKKF „PEGAZ” Częstochowa.